کابینت سازی سرپل ذهاب,تعمیر کابینت سرپل ذهاب

کابینت سازی سرپل ذهاب تکمیل کننده طراحی داخلی در منازل می باشد.از جمله مهمترین المان های طراحی داخلی فضای آشپزخانه،طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه است.گروه کابینت سازی سرپل ذهاب با توجه به این موضوع که به حال درباره ی مواد سازنده و اصول طراحی کابینت توضیحاتی را در اختیار مشتریان و دیگر علاقه مندان به دنیای کابینت و آشپزخانه قرار داده است و اکنون قصد دارد در این مقاله به بیان ویژگی های ساخت کابینت خوب و نحوه انتخاب کابینت خوش ساخت در منطقه سرپل ذهاب بپردازد.09015472621-آقای پیمان چگینی رادکابینت سازی

کابینت سازی خوب سرپل ذهاب چه ویژگی های انتخاب خوب و خوش ساخت دارد؟

کابینت آشپزخانه ها نمایشگاه ها،بیشتر سهمی از آشپزخانه های خانه را دارد.کف آن ها همیشه درخشان،دکور ها بدون هیچ خراشی هستند و کابینت ها،همیشه بسیار عالی و زیبا هستند.هیچ خطی روی آن ها نیست،برچسبی ندارند،استیکرهای بچه سه ساله روی آن ها قرار نگرفته،روی قفسه ها،هیچ بشقابی نیست.کابینت ها تازه رنگ شده اند و انگار از درون مجله ها بیرون آمده اند،در فاصله بسیار بالایی از زمین قرار دارند و لامپ های هالوژنی هزار واتی اطراف آن ها،می چرخد.

وقتی انواع کابینت ها با درهای متفاوت و طرح های مختلف بازو بسته می شوند،نظر شما به آنها جلب شده و آماده خرید هستید.شما فکر می کنید این کابینت برای مدت زیادی در زندگی شما باقی خواهد ماند،ولی می توان به شما اطمینان داد که این کابینت ها تنها برای یک دهه دوام خواهند داشت،پس اگر به دنبال کابینتی با عمر بیشتر می گردید،عاقلانه است راه بهتری پیدا کنید.

گروه کابینت سازی سرپل ذهاب به شما این ضمانت را می دهد که تا بهترین تلاش خود را برای ساخت کابینت مناسب با سلیقه و هزینه شما در انتخاب کابینت خوب و خوش ساخت،کرده و در اعتماد شما خللی ایجاد نکند.

کابینت هایی با کیفیت های خوب،که از متریال خوب،و با طراحی مناسب ساخته شده اند وجود دارند،اما حتی سازندگان برنامه های آشپزی هم نمی دانند،کجا و چگونه آن ها را تشخیص دهند.بدتر،آن ها در حین ضبط برنامه فقط وسایل آشپزخانه را پنهان می کنند تا نخواهند کابینتی را تهیه کنند.در اینجا اطلاعاتی را به شما می دهیم که می توانید در هنگام انتخاب کابینت خوب آشپزخانه خود به آن مراجعه کرده و فرق یک کابینت سازی حرفه ای و تنها مدلی بی کیفیت آن را که در مراحل نصب و اجرای کابینت تاثیر گذارند،درک کنید.

مراحل ساخت کابینت سازی در سرپل ذهاب چیست؟

روند کار کار یک کابینت ساز به این ترتیب است:اول از همه مشتری مراجعه می کند و اندازه گیری انجام می شود.بعد از اندازه گیری قیمت معین می شود و اگر قیمت تایید شد،بعد از پرسیدن نظر مشتری طراحی شروع می شود.بعد از آن طرح به مشتری نشان داده می شود و بعد از اظهار نظر و اصلاحات او،طرح به کابینت ساز برگردانده می شود.بعد از این نوبت به بستن قرارداد می رسد.طبق قرارداد نصف هزینه را قبل از شروع کار دریافت می شود.۲۵درصد آن را در اواسط کار پرداخت می شود و در انتها و موقع تحویل کار تسویه حساب نهایی انجام می شود.ساخت کابینت هم تقریبا یک هفته وقت می گیرد.یک روز به فراهم کردن و خرید چوب و وسایل می گذرد.یک روز به برش و یک روز به ساختن کابینت ها باید اختصاص پیدا کند.در نهایت یک روز هم باید برای نصب آن وقت گذاشت.
کابینت سازی و نصب کابینت از خدمات محبوب در سرپل ذهاب است.کابینت ها برای جاسازی وسایل به کار می روند،و از مهم ترین لوازم آشپزخانه ها هستند.البته کابینت سازی و نصب کابینت با هدف تعبیه فر،هود،ماشین ظرفشویی و ماکروفر نیز انجام می شود.برای ساخت و نصب کابینت باید سراغ کابینت ساز و نصاب کابینت حرفه ای رفت؛ اما خوب است مشتریان نیز اطلاعاتی درباره ساخت کابینت داشته باشند،تا بتوانند مناسب ترین نصاب کابینت را انتخاب کنند.

در سرپل ذهاب می توانید قیمت نصب کابینت و یا اجرت نصب کابینت را از برترین کابینت سازان و نصابان کابینت به رایگان بگیرید.کابینت سازی در انواع جنس ها و طرح ها،و نصب کابینت دیوار،نصب کابینت ام دی اف روی دیوار،نصب کابینت ممبران،مدرن و...توسط نصاب و سازنده کابینت در بازار آنلاین سرپل ذهاب ارائه می شود.

قیمت نصب کابینت و کابینت سازی سرپل ذهاب چگونه تعیین می شود؟

درخواست برای کابینت سازی و نصب کابینت همواره همراه یکدیگر هستند.به همین دلیل،قیمت نصب کابینت و کابینت سازی از سوالات مهم مشتریان ساخت و نصب کابینت است.در بخش نصاب کابینت،اجرت نصاب کابینت با توجه به نرخ اتحادیه کابینت سازان مشخص می شود.البته در برخی موارد نیز میزان دستمزد نصاب کابینت می تواند متفاوت باشد؛ برای مثال،در صورت محدودیت زمانی برای پروژه کابینت سازی و نصب کابینت شما.نصب کابینت

اما دیگر نیازی نیست به دنبال نرخ اتحادیه کابینت سازان در اینترنت بگردید.در سرپل ذهاب این امکان فراهم آمده است تا از برترین متخصصان برای نصب کابینت آشپزخانه،نصب کابینت دیواری،ساخت کابینت فلزی و کابینت کاری حدود قیمت را به رایگان بگیرید.سپس براساس نظرات مشتریان قبلی کابینت سازی،مناسب ترین نصاب کابینت را انتخاب کنید.

عوامل موثر بر قیمت کابینت سازی و نصب کابینت جیست؟

متراژ کابینت سازی،نوع طراحی کابینت آشپزخانه،تغییرات مورد نیاز و تعمیرات،یراق و ابزارآلات مورد نیاز،ساخت موارد جانبی و...از مهم ترین مواردی هستند که قیمت کابینت سازی و نصب کابینت را مشخص می کند.در ادامه درباره هریک از این موارد کامل تر توضیح داده ایم:

طراحی کابینت

کسانی که تصمیم به کابینت سازی و نصب کابینت نو گرفته اند،پیش از هر چیزی به طراحی کابینت نیاز دارند.طراحی کابینت و کابینت سازی به روش های متعددی انجام می شود،اما می توان آنها را در دو دسته کلی قرار داد:مدرن و کلاسیک.

طراحی کابینت به سبک کلاسیک ظرافت و زحمت بیشتری نسبت به مدل های مدرن دارد؛ به همین علت،دستمزد نصب کابینت کلاسیک بالاتر است.از طرف دیگر،اگر مایل باشید طراحی کابینت های تان را به یک طراح داخلی بسپارید،ممکن است هزینه نهایی با موارد درج شده در نرخ اتحادیه کابینت سازان کاملا متفاوت باشد.

متراژ کابینت سازی

در نرخ اتحادیه کابینت سازان،متراژ یکی از فاکتورهای بسیار مهم در محاسبه کابینت سازی و نصب کابینت برای دکوراسیون آشپزخانه است.اصولا به طور کلی،قیمت نصب کابینت و ساخت آن بر اساس متراژ مشخص می شود.

دلیل آن هم بسیار واضح است.هرچه متراژ بالاتر باشد،هم متریال و یراق آلات لازم برای کابینت سازی بیشتر می شود،و هم حجم کار نصاب کابینت برای نصب آن افزایش پیدا می کند.البته با وجود متراژ آپارتمان های امروزی،می توانیم کمتر نگران تاثیر این موضوع بر قیمت کابینت سازی باشیم.

متریال کابینت سازی

یکی دیگر از مهمترین فاکتورهای در تعیین قیمت کابینت سازی،که در نرخ اتحادیه کابینت سازان هم به آن اشاره شده است،متریال مدنظر شما برای کابینت سازی است.در بسیاری از موارد بدنه کابینت ها با متریال رایج این حوزه ساخته می شود،و متریال باارزش تر به صورت روکش به کار می رود و یا تنها درب ها با آنها ساخته می شود.

شما برای انتخاب متریال کابینت سازی گزینه های بسیار متنوعی در اختیار دارید؛ از ام دی اف ها و هایگلاس های ایرانی و خارجی گرفته،تا ممبران،نئوپان روکش دار،چوب،شیشه،پی وی سی و حتی استیل و فلز گالوانیزه.

طبق نرخ اتحادیه کابینت سازان،بیشترین قیمت مربوط به کابینت های چوبی،پلی کلاس و لمی گلاس و انزو،و کمترین قیمت مربوط به نمونه های نئوپان روکش ملامینه،کابینت های فلزی،و ام دی اف می شود.ایرانی و با خارجی بودن هریک از این متریال نیز تاثیر مضاعفی بر قیمت کابینت سازی می گذارند.

محل نصب کابینت

پیش از سفارش کابینت سازی و نصب کابینت خوب است انواع مختلف کابینت ها از نظر محل نصب را نیز بشناسید.از این نظر،کابینت ها به دو دسته تقسیم می شود:

کابینت های زمینی؛ که روی زمین قرار می گیرند.در کابینت سازی ارتفاع این کابینت ها طبق استانداردهای این حرفه از 90 سانتی متر،و عرض آنها از ۶۰ سانتی متر بیشتر نمی شود.
کابینت ها دیواری؛ که به دلیل استفاده بهتر از فضا،این روزها در تمام منازل دیده می شود.این کابینت ها در ردیف بالا و به دیوار نصب می شود و لبه پایینی آنها حدود ۱۶۰ سانتی متر از کف آشپزخانه فاصله دارد.در کابینت سازی نیز ارتفاع کابینت های دیواری حدود 50 تا 60 سانتی متر و عرض آنها حدود ۳۵ سانتی متر است.

دستمزد نصاب کابینت در کابینت سازی سرپل ذهاب چقدر است؟

بک فاکتور دیگر که در نرخ اتحادیه کابینت سازان نیز به آن اشاره شده است،اجرت نصاب کابینت شماست.هنگام محاسبه هزینه تمام شده کابینت سازی و نصب کابینت،مبلغی به عنوان اجرت و دستمزد نصاب کابینت نیز تعیین می شود.دستمزد نصاب کابینت معمولا به صورت پروژه ای یا تعداد روز مورد نیاز برای نصب کابینت تعیین می شود.

تغییرات هنگام نصب کابینت

اگر هنگام نصب کابینت از متخصص بخواهید که برخی از قسمت های کابینت را تغییر دهد،باید هزینه ای که بابت طراحی جدید انجام می شود،و یا کارهای که قبلا انجام شده است را متقبل شوید.همین کار ممکن است باعث بالا رفتن اجرت نصب کابینت نیز بشود.

یراق آلات مصرفی نصاب کابینت

منظور از یراق آلات،کلیه ابزار و لوازمی است که برای کابینت سازی و مونتاژ آن به کار می رود؛ مانند لولاها یا پیج ها و اتصالاتی که نصاب کابینت برای محکم کردن قفسه ها روی دیوار از آنها استفاده می کند.

درهای کابینت ها معمولا دو یراق دارند.البته نوع و تعداد آنها با توجه به متریال انتخابی و نوع کابینت (مثلا خانگی یا سوپرمارکتی)می تواند کاملا متفاوت باشد.طبق نرخ اتحادیه کابینت سازان،هزینه هر تعداد یراق آلات که در فرآیند کابینت سازی و نصب کابینت استفاده شود،به عهده کارفرماست.

دستگیره ها و پایه ها در کابینت سازی

در کابینت سازی دستگیره ها نیز روی درب قفسه ها و کشوها برای باز و بسته کردن آنها متصل می شود.محل نصب دستگیره ها در کابینت سازی،با توجه به جهت باز و بسته شدن درب مشخص می شود؛ هرچند که سلیقه نیز در تعیین محل آن بدون تاثیر نیست.

طبق استاندارد رایج کابینت سازی،دستگیره کشوها در مرکز (یا کمی نزدیک به ضلع بالایی با پایینی)،دستگیره کابینت های دیواری در گوشه پایینی،و دستگیره های کابینت های زمینی در گوشه بالایی نصب می شوند.دستگیره ها نیز می توانند از متریال های مختلفی ساخته شده (پلاستیک،فلز و...)و تک پایه یا دوپایه باشد؛ یعنی توسط یک سوراخ و یک پیچ یا دو سوراخ و دو پیچ در جای خود محکم شوند.

پایه کابینت های زمینی نیز به نوبه خود بر قیمت کابینت سازی و نصب کابینت تاثیر می گذارند.این پایه ها در در اندازه ها و جنس های مخالف (پلاستیک،فلز،استیل براق و مات و...)تولید می شوند،و در چهار گوشه هر کابینت زمینی قرار می گیرند.

ساخت کابینت ام دی اف

شاید وقتی صحبت از کابینت سازی و نصب کابینت شود،ذهن همه به سمت کابینت های رایج آشپزخانه برود.با این حال،افراد بسیاری هستند که می خواهند در آشپزخانه شان سبد سوپرمارکت داشته باشند.این سبدهای فلزی برای چیدمان وسایل عالی هستند.افراد معمولا وسایل و ظروف آشپزی و یا انواع خوراکی را در این سبدها قرار می دهند.

هنگام کابینت سازی سبدهای سوپرمارکت،اندازه آنها با توجه به نیاز مشتری مشخص شده،و در ابعاد گوناگونی تولید می شوند.قیمت آنها نیز با موارد رایج کمی تفاوت دارد.

خدمات ساخت کابینت و نصب کابینت

خوب می دانیم که هر کسی مهارت کافی را برای ساخت کابینت ندارد.پس اگر قصد کابینت سازی دارید،نصاب کابینت و کابینت ساز خود را با دقت انتخاب کنید.خدماتی که یک کابینت سازی ارائه می کند شامل موارد زیر می شود:

 1. ساخت انواع کابینت آشپزخانه از جمله ساخت کابینت ام دی اف،کابینت های گلاس،کابینت کلاسیک،چوبی،ممبران،فلزی و...
 2. نورپردازی کابینت آشپزخانه،کنترلی کردن هود آشپزخانه و چراغ های زیر کابینت
 3. کابینت سازی و نصب کابینت با روکش های متنوع چوبی،ام دی اف و...
 4. ساخت کابینت تمام MDF شامل بدنه و درب،و نصب آن روی دیوار
 5. ساختن باکس دکور،باکس نور و ساخت کمد دیواری

چرا نصاب کابینت را از سرپل ذهاب انتخاب کنیم؟

طی یک نظرسنجی از مشتریانی که از خدمات کابینت سازی و نصب کابینت در سرپل ذهاب استفاده کرده اند،مطلع شدیم که یکی از دلایل اصلی رضایت آنها از استخدام نصاب کابینت در این پلتفرم،شفافیت در قیمت گذاری بوده است.

حال اگر شما هم مایل هستید با مناسب ترین دستمزد نصاب کابینت این خدمات را دریافت کنید،همین حالا از طریق ثبت سفارش و پاسخ به چند سوال کوتاه،خدمات کابینت سازی و نصب کابینت را درخواست دهید.در نهایت این شما هستید که تصمیم می گیرید چه نصابی،در چه زمان و مکانی برای کمک به شما اعزام شود.

در هرکجا که هستید می توانید بهترین متخصصان کابینت سازی و نصب کابینت را در شهر خود پیدا کنید.بهترین نصاب کابینت شرق تهران،غرب تهران و سایر نقاط آن،و همچنین شهرهای دیگر ایران از جمله اصفهان،کرج،شیراز،مشهد و...آماده خدمت رسانی به شما هستند.

ساخت کابینت فلزی

نصاب کابینت حرفه ای به مراحل نصب کابینت دیواری یا زمینی کاملا مسلط است.این مراحل و نکات مهم آن را در ادامه با هم مرور می کنیم:

نصب کابینت دیواری و اتصالات آن

اتصال 45 رایج ترین انتخاب برای نصب کابینت دیواری است،که با چوب یا فلز انجام می شود.در این روش چوبی یا فلزی با مقطع مستطیلی با زاویه 45 درجه برش داده می شود.حال این دو قطعه به هم یک زاویه قائمه را تشکیل می دهند و می توانند کابینت را روی دیوار نگه دارند.نصاب کابینت یکی از دو قطعه را روی دیوار،و دیگری را روی کابینت محکم می کند.

نصب کابینت زمینی

پس از اینکه نصاب کابینت همه اتصالات را نصب کرد،نوبت به نصب کابینت های زمینی می رسد.برای نصب کابینت های زمینی،ابتدا نصاب آن ها را با پیچ به یکدیگر محکم کرده،و با پایه آن ها را تراز می کند.پس از آن،نصاب کابینت کابینت های دیواری را در جای خود روی دیوار محکم می کند.حال او باید تاج زیر مهتابی و پاخور (پاسنگ)را باد نصب کند.

نصب صفحه کابینت زمینی

در این مرحله،نصاب کابینت محل نصب سینک و گاز را روی صفحه کابینت ها مشخص و آماده کرده،و بعد صفحه کابینت و گاز و سینک را در جای خود نصب می کند.

اندازه گیری درب کابینت و طبقات

طبق استانداردهای کابینت سازی،هنگام اندازه گیری طبقات اندازه آنها چند سانتی متر کمتر از عمق واقعی کابینت در نظر گرفته می شود.برای اندازه گیری درب ها نیز کابینت ساز عرض چند میلی متر کمتر از عرض واقعی درب در نظر می گیرد.ارتفاع درب ها مانند عرض آنها اندازه گیری می شود،با این تفاوت که ارتفاع کابینت های زمینی و دیواری ثابت است.

برش کاری و لبه چسبانی

پس از اندازه گیری درب ها و طبقات کابینت،متخصص ابعاد مشخص شده را برش کاری می کند.در ادامه،کابینت ساز آن ها را با نوارهای پی وی سی به ضخامت یک تا دو میلی متر لبه چسبانی می کند.

نصب لولا،درب و دستگیره کابینت ها

در ادامه،کابینت ساز ابتدا با استفاده از دریل محل نصب لولا را روی درب سوراخ می کند.ایجاد این سوراخ ها در روند کابینت سازی اصول و نکات ظریف زیادی دارد که تنها از پس متخصصان واقعی برمی آید.برای نصب درب ها و دستگیره نیز همه درب ها با فاصله ثابت تنظیم شوند،که در کابینت سازی به آن ریگلاژکاری می گویند.

بهترین نصاب کابینت کیست؟

شاید بتوان گفت انتخاب بهترین نصاب کابینت برای نصب کابینت و کابینت سازی مهم ترین مرحله تصمیم گیری است.در سرپل ذهاب می توانید سفارش خود را به رایگان ثبت کنید و از بهترین کابینت سازان قیمت بگیرید.پس از این که حداقل از طرف 3 متخصص پیشنهاد قیمت گرفتید،پروفایل و نظرات مشتریان قبلی را بخوانید و بهترین نصاب کابینت را انتخاب کنید.

انواع کابینت آشپزخانه

کابینت ها عموما عناصری هستند که برای دکوراسیون آشپزخانه امری مهم و ضروری بوده و جلوه ای خاص به آن می بخشند.انواع کابینت ها دارای جنس های متفاوت با شکل های مختص به خود می باشند،که برای هر سلیقه ای نوعی خاص و متنوع وجود دارد،اما اینکه کدام یک از کابینت ها مناسب بوده و چه مزایا و معایبی هر نوع از کابینت ها دارند،موضوعی است که شاید برای بسیاری از افراد سوال بر انگیز باشد.

کابینت ها معمولاً بر اساس نوع متریالی که با آن ساخته می شوند دسته بندی و نام گذاری می شوند قیمت متریال های مختلف جهت ساخت کابینت و کمد دیواری متفاوت است.

کابینت ملامینه:یکی از ارزان ترین انواع کابینت است که با ورق های ملامینه ساخته می شود.ملامینه ورقی است با مغز نئوپان که با روکش نازکی به نام ملامینه پوشانده شده است.این لایه نازک ضد آب و ضد خش است.

نقطه ضعف ملامینه حساسیت نئوپان به رطوبت است.لذا توصیه می شود در محل هایی که در معرض آب نیستند از ورق ملامینه استفاده شود مانند کمد های اتاقی.

کابینت ام دی اف (MDF):ورق های ام دی اف شبیه ملامینه هستند (ورقی با روکش ملامینه)اما با مغزی ای متفاوت.مغزی این ورق ها بجای نئوپان از جنس متریالی به نام ام دی اف می باشد که فشردگی بیشتری دارد.ام دی اف ها یکی از انواع کابینت ها می باشند که از ضایعات دور ریختنی چوب های دیگر درست شده و قادرند رنگ و شکل های متنوعی به خود بگیرند.این نوع از کابینت ها قادرند با هر سبک خانه ای هماهنگ شده و جلوه ای زیبا به آشپزخانه بدهند،از این رو در بین افراد خواهان بیشتری دارند.این نوع از کابینت ها در برابر رطوبت هوا مقاوم بوده و آسیب زیادی نمی بینند و به همین علت کاربرد آن ها در محیط آشپزخانه که هنگام آشپزی رطوبتش بالا می رود،مناسب است.علاوه بر ساخت کابینت،از این ترکیب در ساخت مبلمان،میز و صندلی،دکور و کف سازی اتاق ها نیز استفاده می شود.ام دی اف در برابر حرارت فوق العاده مقاوم بوده و عایقی مناسب در برابر صدا می باشد.

حساسیت ورق ام دی اف در برابر آب نسبت به ملامینه کمتر است اما باز هم به رطوبت حساس است.

راهکار پیشنهادی:یونیت کابینت در بخش سینک ظرفشویی (یا هر جایی که در معرض آب است)با متریال پی وی سی (PVC)ساخته شود که کاملا ضد آب است

کابینت های گلاس (High Gloss):این نوع کابینت معمولاً از ام دی اف سفید و بخش های قابل رویت آن ودرب ها از جنس ورق «های گلاس»ساخته می شود.ورق هایگلاس نسبت به ام دی اف دارای روکشی قوی تر و ضخیمتر است (البته در یک سمت ورق؛ سمت دیگر ورق یک لایه نازک PVC سفید است).

کابینت های گلاس از نظر ظاهری بسیار براق تر و دارای تنوع طرح زیاد و زیباتر از ام دی اف می باشند.عموماً قیمت های گلاس بیشتر از ام دی اف می باشد.

کابینت های از جنس هایگلاس گونه ای متفاوت از ام دی اف ها هستند که بسیار زیبا و شیک بوده و با سطحی براق در خدمت آشپزخانه ها قرار می گیرند.این نوع از کابینت ها نیز دارای قیمت بالاتری نسبت به ام دی اف های معمولی بوده و از ترکیبات رنگی متفاوتی بهره می گیرند.گفته می شود که هایگلاس خط و خش می گیرد اما این حقیقت نداشته و پاکسازی آن به راحتی انجام می گیرد.البته باید توجه داشته باشید که به دلیل سطح براق این نوع از کابینت ها در رنگ هایی همچون مشکی اثر انگشت بر روی آنها به جا می ماند.

کابینت ممبران (وکیوم):یونیت های (چهارچوب/اسکلت)این نوع کابینت نیز عموماً از ام دی اف سفید ساخته می شود.

بخش های قابل رویت به این شکل ساخته می شوند:ام دی اف خام را توسط دستگاه CNC سی ان سی حکاکی کرده سپس تحت مکش و خلا،روکش طرح داری از جنس PVC روی ام دی اف خامِ حکاکی شده چسبانده می شود (در یک سمت ورق.سمت دیگر یک لایه از جنس پی وی سی سفید است که از ابتدا پشت ام دی اف خام توسط کارخانه چسبانده شده است).

این پروسه،اجرای طرح های زیبا و پرکار مانند طرح های کلاسیک را مقدور ساخته است.قیمت وکیوم بیش از مدل های قبلی است.

کابینت های ممبران برای سبک های کلاسیک و مجلل تر استفاده می شود.ابزار روی این کابینت ها براساس بودجه و سلیقه شما کم و زیاد می شود.این روکش ها مقاوم تر و البته گران تر هستند.

کابینت روکش چوب:برای ساخت این نوع کابینت بخش های قابل رویت از ورق های ام دی اف با روکش چوب ساخته می شود که قیمت بالاتری نسبت به موارد بالا دارند اما نسبت به کابینت تمام چوب ارزانتر است.مثل بیشتر کابینت ها،معمولاً یونیت (اسکلت)این نوع کابینت نیز از جنس ام دی اف می باشد.

روکش بلوط و ملچ از روکش های پرطرفدار این طرح ها هستند.بخش قابل توجهی از هزینه اضافه این نوع کابینت مربوط می شود به اجرای رنگ پلی استر که پس از اتمام ساخت کابینت انجام می شود.

کابینت چوبی (تمام چوب):از گران ترین انوع کابینت می باشد چرا که از چوب خالص برای ساخت آن استفاده می گردد که قیمت زیادی دارد.یونیت (اسکلت)کابینت در برخی موارد با متریالی مانند ام دی اف و در برخی موارد از چوب ساخته می شود.کابینت های تمام چوبی دارای ظاهر بسیار زیبایی هستند،اما این نوع از کابینت ها مدت زمان زیادی برای آماده سازی و نصب آنها طول می کشد.این نوع از کابینت ها برای کسانی مناسب می باشد که خواهان ایجاد طرحی روستیک برای خانه خود هستند.این نوع از کابینت ها جلوه ای زیبا و خیره کننده به آشپزخانه می دهند و مناسب برای دکوراسیون های کلاسیک نیز می باشند.

کابینت های فلزی:کابینت های تمام فلزی این روزها تقریبا دیگر استفاده ای ندارند و فقط آن دسته از کابینت های فلزی که دارای ظاهری شیک و مدرن هستند و از جنس استیل بهره گرفته اند هنوز روی بورس می باشند.کابینت های فلزی دارای قیمت پایین تری نیز می باشند و به همین دلیل هنوز هم اسکلت کابینت ها در اکثر موارد از فلز ساخته می شود،دقیقا مانند زمانی که پول زیادی برای تعویض کابینت ها در اختیار نداریم و تصمیم میگیریم که اسکلت داخلی از فلز باشد و درب های آن از ام دی اف؛ این نوع از کابینت ها اگرچه دارای قیمت پایینتری نسبت به گونه های دیگر هستند اما پس از مدتی مجددا نیاز به رنگ آمیزی داشته و یا بر اثر قرار گیری در رطوبت امکان زنگ زدگی و پوسیدگی آنها وجود دارد.

معایب و مزایای کابینت های فلزی

کابینت های فلزی معمولا بعد از مدتی رنگ شان می رود و نیاز به رنگ آمیزی مجدد دارند.یکی از بزرگ ترین مشکلات این کابینت ها هم زنگ زدگی آن ها در مواجهه با رطوبت است در ضمن باز و بسته کردن درب کابینت های فلزی سر و صدای زیادی ایجاد می کند و به همین دلیل این کابینت ها طرفداران زیادی ندارند.تنها مزیت این کابینت ها قیمت ارزان آن ها است.

کابینت های پی وی سی

کابینت های تمام پی وی سی کمتر استفاده می شوند و با ام دی اف های روکش پی وی سی کاملا متمایز هستند.این نوع از کابینت مصنوعی بوده و دارای طرح و رنگ های بسیار متنوعی می باشند.نگهداری این نوع از کابینت ها به مراتب راحتتر از کابینت های چوبی بوده و ساخت و نصب آنها در محل نیز راحتتر صورت می گیرد.لازم است بدانید این نوع از کابینت ها دارای هزینه کمتری نیز می باشند.

از ورق های PVC در ساخت کابینت سرویس بهداشتی،روشویی حمام و دستشویی و کابینت سینک ظرفشویی آشپزخانه استفاده می شود.به طور معمول در سایر قسمت های کابینت آشپزخانه از کابینت تمام پی وی سی کمتر استفاده می شود.اگرچه باید توجه کرد که از ورق های MDF با روکش پی وی سی در کابینت آشپزخانه به فراوانی استفاده می گردد که نباید آنها را با کابینت تمام PVC اشتباه گرفت.

انتخاب بهترین کابینت برای آشپزخانه منزل تان چیست؟

کابینت ها عموما عناصری هستند که برای دکوراسیون آشپزخانه امری مهم و ضروری بوده و جلوه ای خاص به آن می بخشند.کابینت ها دارای جنس های متفاوت با شکل های مختص به خود می باشند،که برای هر سلیقه ای نوعی خاص و متنوع وجود دارد،اما اینکه کدام یک از کابینت ها مناسب بوده و چه مزایا و معایبی هر نوع از کابینت ها دارند،موضوعی است که شاید برای بسیاری از افراد سوال بر انگیز باشد،به همین منظور در مطلب امروز قصد داریم تا شما را با انواع و اقسام جنس کابینت آشنا کنیم،پس تا انتهای این مطلب جذاب و کاربردی با ما همراه باشید.

انتخاب متریال هایی که نام برده شد،مرسوم تر است وگرنه در فروشگاه های لوکس تر متریال های متنوع تری هم پیدا خواهید کرد.

نکته های که باید درباره کابینت آشپزخانه بدانید:

•انواع سنگ های طبیعی و مصنوعی و کورین از معروف ترین متریال ها برای میز کار آشپزخانه محسوب می شوند.

.قیمتی که کابینت ساز اعلام می کند فقط برای متریالی است که سفارش می دهید؛ بنابراین تمام ریل ها،دستگیره ها،نورپردازی و...جداگانه حساب می شود؛ از جمله روکش میز کار.

•سازنده های کابینت با اندازه گیری قسمت های مختلف آشپزخانه و بسته به لوله ها،خروجی و ورودی آب و...کابینت را طراحی می کنند.در این اندازه گیری ها مسلما اندازه ماشین ظرفشویی،لباسشویی،گاز و...هم در نظر گرفته می شود.

•خیلی وقت ها ارتفاع کابینت ها به قدری زیاد است که فقط برای گذاشتن چند وسیله کوچک و با ارتفاع کم کاربردی است.همین طور چیدن همه وسایل روی هم برای استفاده بهینه،فضای کابینت را نامنظم جلوه می دهد؛ به همین منظور بهتر است یک قفسه بندی فلزی داخل کابینت ها قرار دهید تا وسایل بهتر طبقه بندی شوند.

بهترین رنگ ام دی اف برای کابینت آشپزخانه شما

MDF مخفف تخته فیبر با چگالی متوسط و از فرآورده های چوبی است.تخته فیبر در ام دی افبه روش خشک تولید می شود و پس از آن روکش می شود.روکش های زیبا به دوام آن در آشپزخانه کمک می کند.روکش ملامینه که از کاغذ نقش دار آغشته به چسب تهیه شده،متداول ترین نوع روکش است.

قبل از هر اقدامی،در انتخاب رنگ کابینت ام دی اف آشپزخانه چند نکته را مد نظر قرار دهید:

•ابعاد آشپزخانه می تواند در انتخاب رنگ ام دی اف آشپزخانه کمک کننده باشد.در آشپزخانه کوچک بهتر است از رنگ روشن برای کابینت ام دی اف استفاده کنید.

•با توجه به میزان روشنایی موجود و نورپردازی آشپزخانه می توانید برای رنگ کابینت ام دی اف تصمیم بگیرید.برای استفاده از رنگ تیره در کابینت آشپزخانه لازم است فضایی پر نور داشته باشید.

•مدت زمانی که برای تمیزی و پاکیزگی کابینت آشپزخانه گذاشته می شود هم می تواند در انتخاب رنگ ام دی اف تاثیرگذار باشد.

کابینت آشپزخانه:رنگ خاکستری روشن

رنگ خاکستری سفید از رنگ های روشن و پر طرفدار در کابینت ام دی اف است.این رنگ به دلیل تم خنثی به سادگی می تواند با رنگ های دیگر هماهنگ شده و در دکوراسیون آشپزخانه فضای ایده آلی را بوجود بیاورد.در آشپزخانه کوچک و کم نور رنگ خاکستری روشن پیشنهاد می شود.

کابینت آشپزخانه:رنگ کرم با تنالیته زرد

استفاده از رنگ کرم مایل به زرد در کابینت ام دی اف علاوه بر اینکه حس مدرن بودن فضا را بیشتر می کند،به دلیل رنگ گرم و زردی که دارد برای آشپزخانه مناسب بوده و اشتها آور است! ترکیب رویه کابینت استیل و خاکستری رنگ در کنار رنگ سیاه،زیبایی و خاص بودن دکوراسیون آشپزخانهشما را بیشتر می کند.

کابینت آشپزخانه:رنگ خاکی،رنگ توس

زمانی که از رنگ قهوه ای روشن یا خاکی برای کابینت ام دی اف آشپزخانه خود استفاده می کنید،فضای شما بزرگتر و حتی روشن تر به نظر می رسد.بهتر است وسایل آشپزخانه با کابینت ام دی اف قهوه ای روشن را به رنگ استیل و نقره ای انتخاب کنید.

کابینت آشپزخانه:رنگ فندقی

رنگ فندقی برای کابینت آشپزخانه گرمی و صمیمیت فضا را بیشتر می کند.ایجاد فضای دنج با رنگ فندقی می تواند دکوراسیون آشپزخانه را به زیبایی خود برساند.این نکته را در نظر داشته باشید که در آشپزخانه پر نور بازده بهتری از رنگ فندقی در فضای آشپزخانه ایجاد می شود.رویه گرانیت به رنگ سیاه و خاکستری تیره در ترکیب رنگی با رنگ فندقی به کلاسیک شدن آشپزخانه کمک می کند.

کابینت آشپزخانه:ترکیب کرم و قهوه ای

همانطور که می دانید طیف رنگ قهوه ای برای آشپزخانه دارای محدوده وسیعی است.گاهی انتخاب رنگ مورد نظر و ایده آل برای فضا مشکل بوده و حتی می تواند تردید ایجاد کند.در این مواقع از ترکیب رنگ های قهوه ای برای کابینت ام دی اف آشپزخانهاستفاده کنید.رویه هایی از سنگ های کرم یا قهوه ای روشن با بدنه کابینت ام دی اف قهوه ای تیره به حس زیبایی و شیک بودن دکوراسیون آشپزخانه می افزاید.

کابینت آشپزخانه:رنگ نسکافه ای،رنگ گردویی

رنگ نسکافه ای،شکلاتی روشن،دارچینی،گردویی و تنالیته مشابهی از آنها برای کابینت ام دی اف در آشپزخانه مدرن گزینه خوبی است.زمانی که از کاشی های کوچک با نورپردازی های نقطه ای و طراحی شده در بین کابینت ها استفاده کنید،فضای دلنشینی ایجاد می شود که از گذراندن وقت در آشپزخانه خود لذت خواهید برد.

کابینت آشپزخانه:قهوه ای سوخته

رنگ قهوه ای تیره یا قهوه ای سوخته بهتر است در آشپزخانه بزرگ و پر نور استفاده شود.به علت تیره بودن این رنگ،فضای آشپزخانه کوچک شده و فضای مورد استفاده کمتر به نظر می رسد.لوازم و تجهیزات آشپزخانه را به رنگ نقره ای و از جنس استیل تهیه کنید تا آشپزخانه مدرن شما تکمیل شود.نصب دیوارپوش هایی به رنگ کرم و روشن تر تعادلی از رنگ ها را بوجود می آورد.

طراحی انواع کابینت اشپزخانه

کابینت آشپزخانه یکی ازمهم ترین وسایل و اجزاء در درون هر خانه ای است که از نظر بصری و کارکردی نقش مهمی را در دکوراسیون داخلی آشپزخانه ایفا می کند.

در هنگام طراحی کابینت نباید آن ها را منحصرا اجزایی برای قرار دادن وسایل بدانید بلکه باید به جزییات دیزاین کابینت ها دقت کنید تا بتوانید دکوراسیونی متفاوت و ایده آل را در فضای آشپزخانه تان بوجود آورید.

بیشتر فضای دیوار های آشپزخانه را کابینت ها اشغال می کنند بنابراین باید در هنگام طراحی کابینت آشپزخانه همه دقت و حساسیت لازم را به خرج دهید.متریال مورد استفاده در کابینت و همچنین نوع طراحی آن دو فاکتور مهم و ابتدایی برای انواع کابینت آشپزخانه است.

اگر شما می خواهید در دکوراسیون منزل خود تغییراتی را بوجود آورید عوض کردن طرح و مدل و رنگ کابینت ها می تواند بهترین ایده برای تغییر دکوراسیون داخلی منزل تان باشد برخی اوقات ایجاد تغییر و تحولات در طراحی کابینت ها آن چنان نتیجه دلچسبی را به شما می دهند که ممکن است از تغییر دادن بقیه فضای منزل خود صرف نظر کنید.

در هنگام دیزاین کابینت آشپزخانه بهتر است همواره از دو رنگ مکمل استفاده کنید تا بتوانید دکوراسیون متفاوت و شیکی را در درون فضای آشپزخانه خود بوجود آورید.

بهتر است برای آشپزخانه های کوچک و فاقد نور از ترکیبی از رنگ های سرد و گرم استفاده کنید.استفاده از رنگ های قرمز و آبی کاربونی و هر گونه رنگ بسیار تند و زننده برای کابینت به زودی دل شما را می زند و ممکن است دیگر در فضای آشپزخانه تان احساس راحتی و آرامش نکنید.

یکی از مهم ترین تجهیزات در درون هر آشپزخانه ای کابینت ها هستند شما باید در هنگام خرید و سفارش کابینت ها از انواع طرح های جادار کابینت استفاده نمایید.

آشپزخانه های کوچک یکی از دغدغه های بزرگ هر کدبانویی است ولی بهتر است بدانید با چیدمان و دکوراسیون زیبا آشپزخانه و انتخاب مناسب و ایده آل کابینت برای آشپزخانه کوچک می توانید فضای آشپزخانه تان را به محیطی دلپذیر و زیبا تبدیل کنید.

بهتر است که برای آشپزخانه های کوچک از کابینت ها با رنگ های روشن استفاده نمایید.اگر شما می خواهید از فضای کابینت های خود نهایت استفاده را ببرید بهتر است کابینت هایی با قفسه های زیاد را سفارش دهید تا بتوانید برای چیدمان ظروف و وسایل آشپزخانه نهایت استفاده از فضای کابینت ها را ببرید.

یکی از بهترین ایده های مدل کابینت آشپزخانه های کوچک استفاده از طرح های کابینت های تا سقف است شما می توانید در هنگام سفارش کابینت های آشپزخانه سقف قفسه های کابینت آشپزخانه خود را گسترش دهید و نهایت استفاده از فضای جادار و بزرگ کابینت ها را ببرید.

علاوه بر طرح کابینت رنگ کابینت نیز در زیبایی و جذابیت آشپزخانه تاثیر گذار است.رنگ های براق می توانند به فضای آشپزخانه های کوچک عمق بدهند و باعث شوند که آشپزخانه بزرگ تر به نظر برسد.

دکوراسیون و چیدمان آشپزخانه یکی از مهم ترین نکاتی است که باید در هر خانه ای به آن توجه شود و از مهم ترین بخش هر آشپزخانه مدل کابینت های آن هستند که بیشتر فضای آشپزخانه را اشغال می کنند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ساخت دستگاه های CNC کار بر روی وسایل سخت مانند چوب و فلز و …راحت تر از گذشته شده است.


کابینت آشپزخانه:زیباترین کابینت های دنیا که توسط ذهن خلاق طراحان طراحی می شوند اکثرا از مدل های کابینت چوبی هستند.کابینت های چوبی هم در سبک کلاسیک و هم در سبک مدرن طرح و بافتهای بسیار زیبایی دارند.اینگونه کابینت ها از چوب طبیعی همراه با بافت ها و گره های ساده و پیچیده خود چوب تهیه می شوند و فضای شگفت انگیزی را نه تنها در محیط آشپزخانه بلکه در تمامی فضای خانه بوجود می آورند.
پر واضح است که هیچ دو درختی شبیه بهم نیست در نتیجه هر برشی که می خورد بافت وطرح متفاوتی ایجاد میکند.این تفاوت در برش ها حفظ می شود تا یک شکل بخصوص را در هنگام قرار گیری قطعات در کنار یکدیگر بوجود بیاورند.مواد جانبی و رنگ هایی که در پروسه های بعدی اضافه می شوند حتی این زیبایی را بیشتر نمایان می کند و در کنار آن دوام کابینت چوبی را هم بالا می برند.فراموش نکنیم که با داشتن کابینت چوب زندگی در فضای ما ماندگار است چرا که چوب همیشه زنده است.

شناسایی انواع گونه های چوبی متداول در ساخت کابینت

چــوب نتیجه فعالیــت موجود زنده ای به نام درخت اســت که در طی ســالیان متوالی به وجود می آید.درخت پس از آن که به ســن بهره برداری رسید قطع می شــود و به انواع مقطوعات چوبی (الوار،تــراورس،تخته و...)تبدیل می گردد.

انواع چوب کابینت

با توجه به مشخصات ظاهری گونه های مختلف چوبی می توان چوب ها را از لحاظ رنگ،به دو دسته کلی زیر تقسیم بندی نمود:

چوب های ساده:این دسته از چوب ها دارای رنگ و ساختمان یکنواختی هستند،مانند چوب های گلابی،صنوبر،انجیلی و غیر آن ها.
چوب های منقش:این دسته از چوب ها دارای نقش و رگه های متنوع هستند،مانند چوب گردو،راش،بلوط و غیر آن ها.نقوش چوب،بسته به نوع برش چوب،صورت های مختلف دارند.

کابینت با چوب بلوط

چوبی نیمه سنگین و نیمه سخت و درشت بافت است.فشره و محکم است و نماد قدرت و استقامت می باشد و از گذشته خیلی دور یکی از مهم ترین مصالح ساختمانی در اروپای شرقی بوده است.

مطلب پیشنهادی :کابینت ام دی اف،چرا گزینه اول آشپزخانه ام است؟

این چوب در برابر سایش و رطوبت مقاومت زیادی دارد و بهترین چوب برای پارکت،ساخت مبلمان،کتابخانه،میز و صندلی،تهیه روکش،اسکله سازی،تراورس (چوب های نصب شده در زیر ریل راه آهن)،ساخت واگن،کشتی سازی،تیرهای شبکه مخابراتی و مدل سازی است.
درون چوب بلوط به رنگ قهوه ای روشن تا تیره و برون آن خاکستری تا زرد است.

کابینت با چوب راش

نام علمی این چوب راش،Fergus orientalis است.
راش در جنگلهای ایران موجود می باشد.راش درختی است سایه پسند و از این رو دارای شاخ و برگ فراوان می باشد.

از خواص ظاهری چوب راش،درون نامشخص و به رنگ کرم مایل به قرمز است.دوایر سالیانه فشرده و در نتیجه در مقاطع طولی،دارای خطوط کم و بیش مشخص ناشی از آن است.از بارزترین خصوصیات آن می توان به پره های چوبی در مقاطع طولی اشاره کرده که در مقطع شعاعی به پرمگس و در مقطع مماسی به دوک معروفند و این پره ها به صورت لکه های قرمز دیده می شود.چه بسا گاهی این پرمگس های زیبا عیب محصوب می شوند،زیرا به عقیده نجاران این بخشهای چوب پس از رنگ کاری سیاه می شوند.گونه راش چوبی نیمه سنگین و دارای بافتی همگن و تقریبا مقاوم در برابر حشرات و قارچها است.

گرده بینه های درجه ۱ و ۲ راش در ایران بیشتر به مصرف کارخانجات روکش و تخته لایه می رسد و گرده بینه های درجه ۳ پس از تبدیل به الوار به بازار تهران روانه می شوند.به دلیل بافت همگن و درجه سختی مناسب،این چوب بیشترین تقاضا را برای خرید به منظور تهیه مبل در بازار دارد.همچنین به دلیل قابلیت آغشتگی با انواع محلولهای حفاظتی،بیشترین گونه مصرفی در کارخانه های اشباع است.البته اخیرا گونه های خارجی راش از طریق آذربایجان وارد ایران شده است که بنا به ادعای مبل سازان و فروشندگان چوب کیفیت چوب راش ایرانی را ندارد ولی به دلیل ابعاد و رطوبت مناسب تخته ها میزان ضایعات کمتری،در امر فرآیند تولید دارد.چوب راش برای ساختن در و پنجره،تراورس راه آهن،میز و صندلی،مبل،صندوق و غیره بکار می رود و مصرف آن بیش از دیگر چوبها است.از سلولز آن پارچه های ابریشمی لطیف و خوب تهیه می شود.زغال و هیزم آن نیز مرغوب است.

کابینت با چوب افرا

درخت افرا در نواحی جنگلی و در خاکهای اسیدی می روید و به خصوص در جنگل های شمال ایران فراوان و گونه هایی از آن ها در باغ ها و پارک ها برای زینت کاشته می شوند.افرا دارای گونه های مختلفی در ایران است از جمله میتوان افرا اپلت،افرا شیردار و کیکم را نام برد.بزرگترین و فراوان ترین افرای ایران،اپلت با نام علمی Insigne Bosso و نام انگلیسی Maple است.افرا چوب درون نامشخص دارد،و رنگ چوب آن سفید مایل به کرم با درخشندگی کم و بیش صدفی است.دوایر سالیانه به دلیل فشردگی چوب تابستانه در مقطع عرضی،کاملا مشخص و در مقطع مماسی،نقوش مواج و در مقطع عرضی،نقوش رگه ای مانند ایجاد کرده است که پره های چوبی ظریف و قهوه ای رنگ و براق در دو مقطع مختلف طولی به صورت لکه ها و دوک ها نمایان است.

چوب افرا،چوبی است سخت،سنگین،راست تار،خوشکار،سبک و شکننده و قابل تورق و مناسب برای صنایع کف پوش و روکش سازی،ساخت تخته چند لایه،قالب کفش،ساخت لوازم مهندسی،پوشش سطوح بزرگ،دیوار ها و رویه میزها و تخته خرده چوب،قابلیت کنده کاری و ظریف کاری،مجسمه سازی،مبلمان و خراطی.

انواع چوب کابینت:گردو
کابینت با چوب گردو

درخت گردو بسیار بلند و ارتفاع آن بین ۱۰ تا ۴۰ متر است.چوب سخت گردو از بهترین و معروف ترین چوب ها می باشد.این گونه چوبی دارای ارزش بسیار زیادی است وچوب آن ریزبافت و صیقل پذیر و همگن و رنگ پذیری و قابلیت کنده کاری خوب،به رنگ خاکستری مایل به قهوای تیره با رگه های سیاه است و دارای نقوش زیبا و نسبتاً با دوام است.

کابینت های گلاس چیست؟

کابینت های گلاس کابینتی مقاوم است که از چوب های ام دی اف ساخته می شود و روکش پلاستیکی و براق و شیشه ای آن تنها تفاوتش با کابینت ام دی اف است.همین روکش ها قسمت اصلی و متمایز این نوع کابینت ها هستند که طرح آن ها را خاص و متنوع کرده و باعث زیبایی منحصر به فردشان شده است.

چرا کابینت های گلاس؟

برای اینکه این نوع از کابینت ها را انتخاب کنیم،دلایل متعدد و مهمی وجود دارد که به چند مورد اشاره می کنیم و در ادامه توضیح می دهیم:

 1. منبع نور بودن
 2. سادگی و زیبایی
 3. دیر کثیف شدن و به راحتی تمیز شدن
 4. امکان تغییر دستگیره ها با سلیقه ی شخصی
 5. داشتن طرح های مختلف ساده و موج دار
 6. داشتن جلوه ای زیبا و خاص

کابینت های گلاس،منبعی برای نور

از آن جایی که کابینت های گلاس دارای سطحی صیقلی و صاف و بسیار براق هستند،بنابراین می توانند با رفلکس نور محیط بیرونی و داخلی،خود منبعی از نور به شمار روند.این ویژگی به خصوص برای آشپزخانه هایی که نور کمتری دارند،مناسب تر بوده و موجب روشنایی آشپزخانه می شود.

زیبایی نهفته در سادگی کابینت های گلاس

یکی دیگر از مزیت های کابینت های گلاس،سادگی آن است.این سادگی باعث می شود تا هم در هنگام خرید،دستمان برای انتخاب طرح کابینت باز باشد و هم رنگ سایر اجزای آشپزخانه ها را بسیار راحت تر و جذاب تر با این کابینت ها هماهنگ کنیم.

سطوح مختلف کابینت های گلاس را تمیز تحویل بگیرید و به راحتی تمیز کنید!

دردسر بسیاری از افراد که با آشپزخانه سر و کار دارند،مرتب کردن و تمیز کردن آشپزخانه است.اکثر کابینت های موجود در بازار دارای سطوح برجسته و فرو رفته هستند که باعث می شوند سطح کابینت سریع گرد و خاک گرفته و یا چرب و کثیف شود که تمیز کردن این سطوح کار ساده ای نیست.اما کابینت های گلاس به این مسئله به خوبی توجه کرده است؛ چرا که سطح آن به دلیل صاف و یکدست بودن در ابتدا دیر کثیف می شود و در صورت کثیفی،می توان سطوح آن را به راحتی با یک

کابینت های گلاس را با سلیقه ی خودتان تغییر دهید!

از دیگر ویژگی های مثبت این نوع کابینت،امکان تعویض و تغییر دستگیره هایش است.کابینت های گلاس بر خلاف اکثر کابینت ها،امکان تغییر در دستگیره هایش را به ما می دهد و در شخصی سازی طرح،به ما کمک زیادی می کند.

کابینت های گلاس؛ طرح دار یا ساده؟ انتخاب با شماست!

باید این را هم بدانید که این نوع کابینت ها فقط به طرح های یک رنگ و ساده خلاصه نمی شوند.بلکه می توانند انواعی از سلایق را پوشش دهند و به نیازهای طراحی هر نوع آشپزخانه ای،پاسخ مثبتی بدهند.

یکی از مدل های بسیار شیک کابینت برای آشپزخانه های مدرن،کابینت های گلاس سیاه و سفید است.استفاده از این ترکیب رنگی علاوه بر زیبا کردن آشپزخانه،نمای بسیار لوکسی به آن می بخشد.

با کابینت های گلاس،آشپزخانه ای خاص طراحی کنید!

اگر به دنبال طراحی آشپزخانه ای خاص و منحصر به فرد و متناسب با خانه ی خود هستید،پیشنهاد ما به شما استفاده از کابینت های گلاس است.کابینت هایی جذاب و زیبا،که جان تازه ای هم به زندگی ما و هم به زندگی آشپزخانه می بخشد.

حالا که نمونه ها را دیدید،برای آشپزخانه های خود،بهترین تصمیم را بگیرید.و اگر قصد خرید این نوع از کابینت ها را دارید،قبل از آن بدانید که مهمترین نکته در انتخاب کابینت های گلاس میزان موج در رفلکت سطح آن است.یعنی هرچه میزان موج کمتر باشد،ام دی اف استفاده شده در این کابینت از کیفیت بالاتری برخوردار است.

آیا تعمیر کابینت در فروشگاه کابینت سازی سرپل ذهاب انجام می گیرد؟

تعمیر کابینت درز و شکاف های کوچک روی کابینت های چوبی را می توان با فیلرهای پلاستیک چوب،که در رنگ های مختلف وجود دارند و می توانند لکه ها را پنهان کنند،پر کرد.اگر آسیب در مکانی قابل مشاهده وجود داشته باشد،ممکن است تعمیری یکپارچه کار دشواری باشد.قبل از انجام تعمیر در مکانی قابل دید،ابتدا آن را در جایی خارج از دید امتحان کنید.
نوشته های مشابهتعمیر کابینت

هنگام روکش کردن کابینت های شکسته یا خراشیده شده،باید رنگ مشابه آنها را پیدا کنید.اگر از دستورالعمل اصلی لکه گیری سازنده استفاده کنید،که می توانید آن را از خرده فروشی های کابینت تهیه کنید،می توانید کاری کامل داشته باشید.باید بدانید که روکش با گذشت زمان می تواند محو شود.

ممکن است مجبور باشید یک سطح کامل را رنگ آمیزی کنید،که به دلیل فرورفتگی ها و برآمدگی های در کنار منطقه پخت و پز که توسط گرما و چربی ایجاد شده باید از لبه کابینت شروع کنید.

اگر کابینت های چوبی شما ترک خورده یا شکسته اند،می توانید با چسب و گیره زدن آن ها را تعمیر نمایید.شکاف های عمیق و غیر قابل تعمیر به زمان بیشتری نیاز خواهند داشت.

برای از بین بردن ناحیه آسیب دیده از اره تیز استفاده کنید،و برش های صاف و نرم ایجاد نمایید.سپس یک قطعه جایگزین از همان ماده را برش دهید آن را چسب کاری کرده و در صورت نیاز با استفاده از میخ های نازک کوچک یا پیچ محکم کنید.بخش ترمیم شده را با کاغذ سنباده،سنباده کنید و سپس برای هم رنگ شدن با اصل خود آن را لکه گیری کرده یا رنگ کنید.

اگر با شیارهای عمیق سر و کار دارید،چوب آسیب دیده را تمیز کرده و سپس مکان را با اپوکسی و کیت تعمیر پر نمایید.اجازه دهید خشک شود،سپس آن را سنباده و بعد رنگ کنید تا با اصل خود مطابق شود.این ماده به طرز فوق العاده ای عالی کار می کند،و ترمیم آن به اندازه چوب قدرتمند می باشد.فیلر اپوکسی ضد آب است در نتیجه می توان به جای قسمت مرطوب شده و آسیب دیده چوب،به کار رود.

تعمیر درب کابینت
کابینت هایی که مورد استفاده زیاد قرار می گیرند،با گذشت زمان و به دلایل مختلف،از حالت تنظیم خارج می شوند.اگر درب کابینت های شما خم یا لق شده و به درستی بسته نمی شوند،مراحل زیر را دنبال کنید:

ایجاد تنظیمات لولا کار ساده ای است،و بسیاری از کابینت ها لولایی دارند که به شما این امکان را می دهند هر گونه که بخواهید تنظیم را انجام دهید.
برای لولاهای ساده،پیچ های پایه را شل کنید تا لولاها حرکت کنند اما نه به اندازه ای که درب پایین بیفتد.درب را به گونه ای آماده کنید که با کابینت به صورت مربع قرار گیرد،در صورت نیاز از واشر استفاده کرده و پیچ را دوباره محکم کنید.
بیشتر لولاهای اروپایی پیچ تنظیم دارند،و انواع مختلفی از آنها وجود دارد.یکی از آنها پیچ تکی دارد که به دو نیمه لولا متصل می شود.این پیچ را به آرامی شل کنید تا بتوانید درب را به صورت عمودی و و افقی و به آرامی حرکت داده و دوباره محکم نمایید.
نوع دیگری از لولا وجود دارد که یک نوار لغزشی و چند پیچ برای تنظیم افقی و چند پیچ دیگر برای تنظیم عمودی دارد.لولای های جدید دارای صفحات پایه ای هستند که اجازه میدهند هم عمق و هم ارتفاع را تنظیم کنید.

تنظیم درب کابینت ها

پیچ های پایه لولا را محکم کنید.اگر این امر تنها برای مدتی درست کار می کند،یا حفره ها گشاد شده و دیگر تاب نگه داشتن پیچ ها را ندارند،پس پیچ ها را جدا کنید.مقداری چسب سفید چوب در حفره بریزید،و سپس درون آن خلال دندان بگذارید.اضافات چسب را پاک کرده و پس از آن که چسب خشک شد،با استفاده از چاقوی مخصوص خلال دندان را ببرید.پیچ ها را وارد حفره جدید کرده و آن ها را نصب کنید (ممکن است بخواهید ابتدا حفره ای با دریل سوراخ کنید).

پیچ لولا را با پیچ های بلندتر یا بزرگتر تعویض کنید.این کار معمولا به دریل کردن حفره های جدید نیاز دارد،که ممکن است برای برخی کابینت ها امکان پذیر نباشد،و یا ممکن است با نسخه اصلی لولا منطبق نباشد.به این دلایل،این گزینه را به دقت بررسی نمایید.

لولا را حرکت دهید.اگر حفره پیچ ها یا محل نصب پایه بد بوده و ساییده شده است،سعی کنید هر لولا را در قسمت قوی تر چوب نصب نمایید.اگر چوب مخفی باشد بهتر است،چرا که در غیر این صورت مکان های قدیمی قابل رویت خواهند شد،خصوصا قسمتی که لولا در برابر صورت درب قرار می گیرد.اگر تصمیم دارید این گزینه را انتخاب کنید،ممکن است بخواهید از لولاهایی که خود به خود بسته می شوند استفاده کنید،که نیاز به گرفتن را حذف می کند.
جدا کردن روکش محکم قفسه

برای جدا کردن روکش قدیمی قفسه،باید چسب پشت آن را گرم کرده و حل کنید.برای شروع از گوشه آغاز کنید.با اسپری کردن آب گرم به قسمت پشتی،به جدا کردن ادامه دهید.باقیمانده ها سرسخت معمولا توسط روغن سبزیجات جدا می شوند.اگر روکش را برای آماده سازی رنگ آمیزی جدا می کنید،آن را با آب و صابون بشویید،و آن را کاملا خشک نمایید.

تعمیر کشوی کابینت

کشوی کابینت با مشکلات زیادی مواجه می شود که باعث می شود استفاده از آن غیر ممکن شود.آنها گیر می کنند،ریل آنها آسیب می بیند،یا خود جعبه می شکند.کشویی که بیش از حد پر شده باشد،معمولا باعث ایجاد این مشکلات می شوند،بنابراین برای دوری از این مشکلات کشوی خود را بیش از حد سنگین نکنید.همچنین بررسی کنید ریل ها در جای خود قرار گیرند و از مسیر خارج نشوند.
در این قسمت راه حل هایی برای تعمیر کابینت برایتان آماده کرده ایم:

تعمیر کشوی گیر کرده

جدا کردن کشویی که از مسیر ریل خود خارج شده باشد بدون آسیب رساندن بیشتر کار سختی است.تیغه چاقوی مخصوص را بین کشوها و ریل ها قرار دهید و به آرامی کشو را در جای خود باز گردانید.اگر موفق شده باشید،کشو به جای خود بازگشته و می توانید آن را خارج کرده و مشکلی را که باعث ایجاد این امر شد،حل کنید.
ریل آسیب دیده یا شکسته کشو

ریل شکسته یا آسیب دیده کشو از راهی به شما نشان می دهند که نیاز به تعمیر دارد.در برخی موارد،مشکل تنها یکی از پیچ های روی ریل می باشند،که ممکن است جدا شده باشد.می توانید آن را با تعویض پیچ انجام دهید.

معمولا،ریل ها خم یا شکسته می شوند.در این مورد،راحت ترین راه حل تعویض است.

برای باز و بسته کردن راحت درب کشو،بسته به نوع ساختار کشوی خود از ریل فلزی که به قسمت پایینی کشو وصل می شود استفاده کنید.

کشو را با بیرون کشیدن و سپس بالا بردن به سمت جلو از مسیرش خارج کنید.

ریل کشوی کابینت داخلی را بررسی کنید.اگر خم شه یا از مسیر خارج شده است،آن را با یک انبردست تغییر دهید و کشو را دوباره نصب نمایید.

اگر چیزی شکسته،پیچ ریل را از هر دو طرف کشو و کابینت باز کنید.در یک فروشگاه مخصوص لوازم چوب و کابینت،یا مرکز لوازم خانگی جایگزینی تهیه کنید.مطمئن شوید هر دو سمت ریل را به عنوان نمونه همراه خود ببرید.ریل جدید را به کابینت و کشو پیچ کنید و آن را در جای خود قرار دهید.

تعمیر جعبه شکسته کشو

کشوها محکم بوده اما ساختار ساده ای دارند.وقتی که می شکنند،دلیل آن ناشی از یک شکاف در چوب یا جدا شدن درز چسب زده آنها می باشد.با تعمیر و چسب کاری درز و شکاف ها و قسمت های شکسته را ترمیم کنید،و به مدت یک ساعت با گیره آنها را به هم وصل کنید.این کار را برای اتصالات جدا شده نیز انجام دهید،اما ابتدا به دقت چسب باقیمانده دفعه قبل را جدا نمایید و مراقب باشید به چوب آسیبی نرسد.

:Published Date:7/19/2024 11:29:06 PM
تلفن تماس فوری کابینت سازی سرپل ذهاب,تعمیر کابینت سرپل ذهاب